Deri Bakımı – Deri Kanepelerin Bakımı ve Temizliği

Birçok deri kliması markası olsa da, geçmişte deneyimlediğiniz bir saç kremi kullanmanız her zaman akıllıca olacaktır. Cildinizin renklendirmesini ve / veya kalitesini olumsuz etkileyip etkilemeyeceğini belirlemek için her zaman deri bakım ürünü seçiminizi küçük, gizli bir yerde kullanarak denemelisiniz.

Deri kanepeleri kondisyonlandırırken, bir arabaya balmumu tedavisi uygulamak gibidir. Temel adımlar şunlardır:

  • Deri bakımını temiz ve kuru bir bezle kullanın.
  • Dairesel bir desen kullanarak, deri durumunu ovalayın.
  • Saç kreminin deri kanepeye yaklaşık 10 dakika batmasına izin verin.
  • Suya battıktan sonra başka bir kuru bez, parlatıcı ve cila kullanarak.
  • Bu işlemi bir seferde deri kanepenin küçük bir alanına uygulayın ve tekrarlayın.

Gözyaşlarınız veya derin lekeleriniz varsa çoğu deri saç kremi size yardımcı olmayacaktır. Deri şartlandırıcılar, esas olarak derinin parlaklığını “yeni gibi” durumuna döndürmek için kullanılır.

Kullanışlı bir deri saç kremi yoksa, bebek yağı da kullanabilirsiniz. Birçoğu bu tekniği caydırıyor olsa da, bir deri saç kremi için etkili bir alternatiftir. Bebek yağı kullanırken dikkat etmeniz gereken tek şey çok fazla kullanmamanızdır. Bebek yağı, parlatıldıktan sonra bile bir süre kaygan kalma eğilimindedir; bu nedenle, mümkün olan en düşük miktarı kullanın ve deri kanepenizi tedavi etmek için yukarıdaki adımları izleyin. Kanepenin küçük bir alanında test ederken, kaygan etkinin olmadığından emin olun. Eğer öyleyse, o zaman çok fazla bebek yağı kullandınız ve tam tersi.

Yukarıdaki bu teknikleri kullanarak, uzun bir yaşam süresinin tadını çıkaracak bir deri kanepeye sahip olacaksınız. Deri kanepenin ömrünü korumak için, derinin uygun görünümünü, hissini ve ömrünü korumak için deri kanepenizi yılda en az iki kez şartlandırmanız çok önemlidir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.