Doğru Kanepeyi Seçmek İçin Yapılması Gerekenler

Büyük bir malikanede veya kalabalık bir dairede yaşıyorsanız, doğru kanepeyi seçmek herhangi bir odaya stil ve kişilik verecektir. Yeni bir kanepe satın almak zor olabilir, çünkü çok fazla kumaş ve renk seçeneğimiz var. Aşağıdaki kılavuzu kontrol edin, sizin için doğru olanı seçmenize yardımcı olacaktır.

Belirlenecek ilk şey, gitmek istediğiniz stildir. Oda ile karışmalı ve kişiliğinizi yansıtmalıdır. Klasik, Victoria bir oda istiyorsanız, mobilyaların eşleştiğinden emin olmanız gerektiğini söylemek gereksizdir. Özel mağazalar için çevrimiçi kontrol edin ve stillerine göz atın. Bir iç tasarım uzmanı da tercihinize bağlı olarak bu kararda size yardımcı olabilir.

Odanın düzeni kanepenin boyutunu ve yönünü belirler. Kanepenin nereye ve nasıl yerleştirileceğini bulun. Odanın büyüklüğü, geometri (iç mekan tasarımında büyük zorluk oluşturan birçok asimetrik oda vardır), amaç ve çevre unsurlarını göz önünde bulundurun. Kanepenin önünde ve yanlarında ne olacağını düşünün. Bir kanepe satın almak ve arkadaşınız veya ailenizle zaman geçirmek için kullanmak istiyorsanız, önüne bir TV yerleştirmek iyi bir fikirdir. Ancak birçok senaryo var. Örneğin, birçok kişi muhteşem bir dağ veya okyanus manzarasının tadını çıkarmak için kanepeler yerleştirir.

Kanepenin şekli kesinlikle amacı ile ilgilidir. Ayrıca, o mobilya parçası üzerinde kaç kişinin oturacağını da dikkate almanız gerekir. L şeklinde, ayrılması gereken geniş açık alanlar için mükemmeldir. Daha küçük alanlar için daha yuvarlak mobilya parçalarının kullanılması önerilir. Ayrıca, sandalye veya bir şezlong ekleyerek alanı özelleştirebilirsiniz.

Amaç ve şekli belirledikten sonra, renk ve dokuyu seçme zamanı geldi. Daha önce konuştuğumuz gibi, bir kanepe kişiliğinizi yansıtabilir ve genellikle yerleştirildiği odayla harmanlanmalıdır. Duvarların rengine ve diğer mobilya parçalarına uyacak bir renk kullanın. Bununla birlikte, güçlü bir kontrast renk kullanmak cesur bir ifade verecektir. Sadece tasarımın kitschy tarafına kaymadığınızdan emin olun. Deri genellikle kanepeler için tercih edilen bir malzemedir ve kolayca özelleştirilebilir. Ayrıca, deri temizliği çok kolay bir malzemedir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.