Kanepe Masasını Kullanmanın En İyi Yolları Nelerdir?

Modern evlerde, evin dekorasyonunda yarısı planın bir parçası olmasa bile insanların sahip oldukları artan sayıdaki ürün nedeniyle alan her zaman değerlidir. Artık çoğumuz ahırda köpek, kedi ve at için yeterli alana sahip iki katlı bungalovlarda yaşama lüksüne sahip değiliz. Kentsel hanelerin sınırlı bir alanı vardır, bu da onu en iyi şekilde kullanmayı zorunlu kılar.

Bir kanepe masası, uygun bir konuma yerleştirdiğiniz sürece evinizin karakterini büyük ölçüde artırabilir. En kompakt mobilya parçası olmadığı için, bu masalar hangi odaya yerleştirirseniz yerleştirin büyük miktarda yer kaplar. Bu nedenle, oradaki mobilyaların geri kalanıyla hizalanmasına dikkat edin.

Bir kanepe masası evinizdeki alanı optimize etmeye nasıl yardımcı olabilir?

• Kanepeler genellikle odadaki kanepelerin arasına yerleştirilir. Bu, işleri yapmanın tipik yolu olmasına rağmen, orada gerçekten gerekli olduğundan emin olunmalıdır. Çoğu zaman, kanepelerin ortasındaki bir kanepe masası insanların hareket etmesini zorlaştırabilir. İnsanların görebileceği ve odadaki hareketli alanı kesintiye uğratmayacak bir konuma yerleştirmek daha iyidir.

• Bu tabloların çoğu uzun ve alçaktır. Bununla birlikte, bazıları depolama alanı için ek alt raflarla donatılmıştır. Bu dergileri, gazeteleri ve kitapları saklamak için mükemmeldir. Yerinize sık sık gelen konuklarınız varsa, bu masa içecek ve içecek servisi yapmak için mükemmel bir yüzeydir.

• Bir parti ya da gayri resmi akşam yemeğinde insanlar bu yer hakkında hareket eder. Bu nedenle, bu ayardaki bir kanepe masası, arkadaşlarınızla sohbet ederken içeceğinizi veya tabak acılı tabaklarınızı dinlendirmek için yararlıdır.

Kanepe Masalarının Çeşitli Stilleri

Ahşap kanepe masaları, ev dekorunun neredeyse tüm stillerini tamamladıkları için haneler arasında popülerdir. Ayrıca, konuklara yemek hizmeti veren ev alanları için uygun olan ambiyansa sofistike bir görünüm kazandırırlar.

Bununla birlikte, kanepe masanızın kenarlarını metal ile kaplayarak çağdaş iç dekorasyon temalarına bir dokunuş ekleyebilirsiniz. Cam tepeli masalar stil bölümünü artırmak için de kullanılabilir. Bu masalarda, genellikle gerektiğinde kullanıcının onu hareket ettirmesine izin veren silindirlere tutturulmuş metalik ayaklar vardır.

Bölücü Olarak Koltuk Masaları

Çoğu evde modern hanelerde oturma odası alanının bir uzantısı olarak yemek alanı vardır. İkisi arasında bir ayrım oluşturmak istiyorsanız, tek ihtiyacınız olan ikisi arasında uzanan bir kanepe masası. Odadaki insanların akşam yemeğine gitmeden önce çantalarını ve eşyalarını yüzeyinde bırakmaları uygun olmakla kalmaz, aynı zamanda konukların ihtiyaç duyduklarında ulaşmaları için ekstra tabak, çatal bıçak ve peçete tutmak için de kullanabilirsiniz. Kanepe masanızın bu amaçla en az 36 inç yüksekliğinde olması gerekir.

Kanepe Masanız Güçlü Olmalıdır

Bir kanepe masası uzun bir mobilya parçası olduğundan, yer açmak için belirli vesilelerle hafifçe hareket etmek gerekebilir. Bu nedenle, bu tür oturumlara dayanacak kadar dayanıklı olduğundan emin olun. Pahalı ahşaptan yapılmışsa, içecekler veya yiyecek parçacıklarının doğrudan üzerine düşmesini önlemek için konuklar bittiğinde yüzeyinde bir kapak açın. Çocukların sık sık onlara çarpacağını unutmayın; bu nedenle, bunun için de yeterince güçlü olmalıdır.

Leave A Reply

Your email address will not be published.