Koltuğun Ham Maddesi


Bir kanepenin çerçevesi çoğunlukla ahşaptan yapılır, ancak daha yeni seçenekler çelik, plastik ve lamine levhalar veya yukarıdakilerin bir kombinasyonunu içerir. Düğüm, kabuk ve ödün vermeyen kusurlar içermeyen fırınlanmış akçaağaç ağacı döşemenin altında kullanılır. Bacakların, kolların ve sırtın gösteri odunu da akçaağaç olabilir, ancak bazen maun, ceviz veya meyve ağaçları oyma bacaklar veya pervazlar için kullanılır.

Dolgu öncelikle hayvan kıllarından, özellikle domuz veya attan yapılır. Seri üretimde kullanılan diğer dolgu malzemeleri köpük ve polyester elyaf dolgu sargısıdır. Hayvan kıllarının düzenlendiği ve tutkalla şekillendirildiği prematüre kauçuk saçlarda olduğu gibi bazı ön işlemler gerekli olabilir.

Minderler poliüretan köpük, polyester elyaf, aşağı, pamuk, lateks veya pamukla sarılmış yaylardan yapılır.

Bir kanepe herhangi bir sentetik, doğal veya harmanlanmış kumaş seçeneğiyle kaplanabilir. Yün ve naylon, kendi doğal ve sentetik elyaf kategorilerinde en iyi seçimlerdir, ancak pamuk, asetat, suni ipek ve polyester kendi fonksiyonel özelliklerine sahiptir. Dış kumaş koruyucu bir leke önleyici kaplama ile tamamlanabilir.

Kullanıldığında, yaylar temperlenmiş çelikten yapılır. Tipik bir kanepe, iç mekan için 13.71m çuval bezi ve en az 9.14 m muslin gerektirir. Tüm malzemeler yaklaşık 1.000 veya daha fazla raptiye, 182.8 m sicim ve yüzlerce metre dikiş makinesi ipliği ile sabitlenir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.