Koltuk Takımı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Yeni bir eve taşınıyor ya da evinizi yeni mobilyalarla donatıyor olun, oturma odanız için doğru koltuk takımını satın almalısınız. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok seçenek var. Bir mağazaya girdiğinizde veya çevrimiçi görüntülere göz attığınızda, aralarından seçim yapabileceğiniz sonsuz sayıda kanepe olduğunu keşfedeceksiniz. Hatta koltuk takımlarını çevrimiçi sipariş edebilirsiniz. Daireniz için hangi kanepe tasarımlarını satın almak istediğiniz konusunda net bir fikriniz varsa, araştırmalarda değerli zaman ve paradan tasarruf edebilirsiniz.

Koltuk takımının boyutunu ölçün: Oturma odasında mevcut alanı analiz ettikten sonra bir sete oturtun. Kanepeler ya da sandalyelerin sayısı odadaki boş alana göre belirlenecektir. Mevcut alana bağlı olarak 5 kişilik bir set veya daha fazla oturun. Oda büyükse, aşk koltuğu ve kanepeler için de gidin.

Dogru Koltuk Takimi Secimi 1
Dogru Koltuk Takimi Secimi 1

Hangi stilin en uygun olacağını düşünün. Piyasada mevcut olan birçok seçenek var. Lobi, salon, smokin, camelback ve topuz ve kesitli kanepeler arasından seçim yapabilirsiniz. Evin geleneksel bir cazibesi varsa, evinizin modern bir görünümü varsa, smokin, topuz veya kesit tarzı kanepeler seçin.

Dogru Koltuk Takimi Secimi 2
Dogru Koltuk Takimi Secimi 2

En iyi kanepe malzemesine karar verin. Kanepeler birçok kumaştan üretilebilir. Bunlardan bazıları ipek, mikroelyaf, doku kumaşı, deri, deri, kanvas ve daha fazlasıdır. Silk, kanepeye narin ve zengin bir görünüm kazandırır, ancak ağır bakım gerektirir. Fiber kanepe, kanepenin çekici görünmesini sağlar ve temizlenmesi kolaydır. Deri veya deri kanepeler, odaya modern bir görünüm kazandırır ve çok çeşitli renklerde mevcuttur.

Dogru Koltuk Takimi Secimi 3
Dogru Koltuk Takimi Secimi 3

Bir kanepe çerçevesi seçin. Kanepenin kalitesi, çerçevesinin kalitesine bağlıdır. Ahşap çerçeve en iyi olarak kabul edilir, çünkü uzun süre dayanması sağlam ve güçlüdür. Çerçevenin bağlantılarını ve köşesini kontrol edin. Bir kanepe, yeterince sağlam ve güçlü olan metal bir çerçeve ile de üretilebilir. Hızlı bir şekilde çatlamaya, aşınmaya ve yırtılmaya eğilimli oldukları için sunta veya kontrplak ile hazırlanmış çerçeveler satın almaktan kaçının.

Dogru Koltuk Takimi Secimi 4
Dogru Koltuk Takimi Secimi 4

En iyi kanepe rengini seçin. Her zaman duvarın renklerini tamamlayan kanepeler satın alın. Kanepe satın almak uzun süre bir yatırım olacaktır, bu yüzden nötr bir renkte kanepe satın alın. Baskılardan hoşlanıyorsanız, bunları akıllıca seçin. Sıkıcı görünmeyecek kanepelere yerleşmek ve uzun vadede çeşitli renk ve baskılarla oynamanıza izin vermek her zaman iyi bir fikirdir.

Dogru Koltuk Takimi Secimi 5
Dogru Koltuk Takimi Secimi 5

Kalite ucuz değildir. Kanepenin kalitesi, çerçevesine, kanepenin yastığına ve dolgusuna bağlıdır. Birisi oturduğunda ve eğilmediğinde, yastık şeklini korumalıdır. Yaylar, biri kanepelerden ayağa kalktığında geri sekme kapasitesine sahiptir. Kanepenin çerçevesi dolgudan hissedilmemelidir.

Dogru Koltuk Takimi Secimi 6
Dogru Koltuk Takimi Secimi 6

Geleneksel mobilya stillerini tercih ediyorsanız, geleneksel bir üç parçalı paketi (kanepe artı iki koltuk) düşünün. İki koltuklu, üç koltuklu, hatta dört koltuklu, eşleşen veya koordine koltuklu birçok koltuk, birçok evde yaygın bir seçimdir. İtiraz ederse bu seçeneğe bakın.

Dogru Koltuk Takimi Secimi 7
Dogru Koltuk Takimi Secimi 7

Leave A Reply

Your email address will not be published.