Modüler Kanepeler Kesit Kanepelerle Aynı Mıdır?

Sıcak iç trendler söz konusu olduğunda, şu anda hiçbir şey daha büyük değil, parça parça inşa edilen ve istediğiniz herhangi bir konfigürasyona veya kompozisyona kolayca yeniden monte edilebilen çağdaş koltuk parçaları. Bazen iç mimarların bu eşsiz ürünleri kesit kanepeler olarak etiketlediğini görürsünüz, ancak başka bir perakendeciye çevrimiçi olun ve modüler kanepe etiketli benzer bir ürün göreceksiniz. Peki, modüler ve kesit kanepeler arasındaki farklar nelerdir veya aynı ürün için sadece iki farklı isim mi?

Özetle, aynı şeydir. Önemli olan, her iki ismin de tasarımın benzersiz satış noktasına, karakteristik özelliğine, ‘mobilya’ veya ‘bölümler’ olarak bilinen bağımsız mobilya parçalarına son mobilya parçasını monte etmek için bir araya getirilmesidir. Temel ilke, bölümlerin kullanıcının kendi mobilya düzenini özel ruh hali, iç tasarım trendleri veya belirli etkinlikler ve durumlar için daha sık yeniden düzenlemesine izin vermesidir. Aslında, modüler kanepelerin bir düğmeye basarak klasik loveeats veya modern köşe birimleri olabileceğini söylemek adil, sadece kullanıcının o gün kendileri için en iyi şekilde çalıştığını hissettiği stile bağlı.

Bağımsız bir çerçeve, döşeme ve üst kapak ile kendi mini kanepe gibi inşa edilen her farklı modülle, modüler / kesitsel bir kanepenin üretimi için büyük bir karmaşıklık var. Bu, özellikle şekil ve formda atipik olan ve dolayısıyla bir tasarım ve seri üretim perspektifinden dikkatlice planlanması gereken şezlong modülleri gibi özel segmentlerin inşası söz konusu olduğunda doğrudur. Nihai sonuç, bunun genellikle, geleneksel olarak tasarlanmış kanepeler üretmek için daha pahalı hale getirilen üretim bölümlerinin ilişkili maliyetlerinde önemli bir artışa yol açabilir, bu da daha sonra önerilen perakende fiyat kanalı yoluyla son kullanıcıya aktarılır.

Belki de kesitsel kanepe ve modüler kanepeler terimleri arasındaki tek fark aslında vurgulardan biridir. Tartışmalı olarak, bölümsel terim sadece bir kanepenin işlevsel bir yönüne açıklayıcı bir şekilde atıfta bulunurken, modüler yaşam tarzı ve ergonomi ile ilgili ürün hakkında daha somut olmayan bir şey taşır. Bu nedenle, değer perakendecileri aynı ürünü tanımlamak için kesit terimini kullandıklarında, üst düzey üreticilerin ürünlerine modüler bir kanepe olarak atıfta bulunduğunu göreceksiniz. Ayrıca iç tasarımcılar, modüler yaşamın ifadesine atıfta bulunarak, birçok ayırt edici tüketicinin ev yaşam alanlarından daha fazla esneklik ve çok yönlülük talep ettiğini hissetmek için belirgin bir artış var.

Son olarak, Kuzey Amerika tedarikçileri bölümsel terimini çok daha sık kullanırken, esas olarak modüler tanımlamayı tercih eden Avrupa tedarikçileri arasında bir dilsel bölünme ile karşılaşabilirsiniz. Kısmen, dünyanın önde gelen lüks üreticilerinin çoğu Avrupa Birliği’nde yer aldığından, daha önceki noktamızla ilgilidir, bu da geleneksel kanepenin mirasını Avrupa tarihinin rönesans döneminde başlangıçta geliştirilen bir ürün olarak yansıtmaktadır. Bununla birlikte, bu, Amerikalı bir üreticiden büyük bir modüler kanepe bulamayacağınız anlamına gelmez, ondan çok farklı bir adla anılacaktır!

Leave A Reply

Your email address will not be published.